Plienková dermatitída

Nečakané komplíkácie?

Je úplne bežné, že rodičia chcú vytvoriť pre svojho novorodenca dokonalé prostredie, občas stretneme s určitými komplikáciami ktoré nám môžu dodať vrásky na tvár. Jedným z nich je dermatitída u novorodencov.

Dermatitída je zápal kože, ktorý sa môže prejavovať cez suchú, začervenanú a svrbivú kožu. V niektorých prípadoch sa môžu vytvoriť aj pľuzgiere alebo praskliny. Tento stav môže byť vyvolaný mnohými faktormi, vrátane alergií, genetiky, alebo dokonca podráždením z plienok, ktoré dostatočne nechránia detskú pokožku. Existuje niekoľko stupňov plienkovej dermatitídy v závislosti od stupňa podráždenia. Konkrétne existuje 5 stupňov. Kde prvé dva sú podľa nášho názoru riešiteľné doma vďaka kombinácii správnych postupov, tie závažnejšie stupne si vyžadujú liečbu za účasti odborníka.

Liečba sa môže líšiť podľa jej príčiny, ale všeobecne zahŕňa udržiavanie postihnutých oblastí čistých, hydratovaných a v prípade potreby použitie predpísaných mastičiek od lekára. 

 

Bojovníci proti plienkovej dermatitíde

Dobrou správou je, že dermatitíde sa dá jednoducho a úspešne predchádzať. Jednou z najefektívnejších metód je udržiavať kožu bábätka čistú a hydratovanú. Zbraňou najťažšieho kalibru je správna plienka, ich častá výmena a používanie správnych kozmetických produktov na citlivú kožu sú najefektívnejší bojovníci proti dermatitíde. V kombinácii s "nechemickými" vlhčenými utierkami alebo len čistou vodou môžu plienky zmierniť podráždenie alebo v ideálnom prípade predchádzať tomuto stavu.

Radi by sme sa zmienili o niečom, čo nám ako rodičom veľmi pomohlo na našej ceste materstvom a starostlivosťou o novorodenca - plienky Moony Natural. Tieto plienky sme si obľúbili a rozhodli sa pracovať s touto značkou pretože neobsahujú žiadne syntetické látky, ktoré by mohli byť nebezpečné pre naše bábätká a majú medzinárodnú certifikáciu STANDARD 100 od OEKO-TEX®.

Tieto plienky sú naozaj jedinečné a odsúvajú bežne dostupné jednorázové plienky do úzadia vďaka neuveriteľnej kvalite a prepracovanej japonskej technológii. Vnútorný povrch týchto plienok je vyrobený z organickej bavlny, ktorá je neskutočne jemná k pokožke našich pandičiek. Vďaka tomu si môžu naše detičky užívať pohodlie a mäkkosť, ktoré si zaslúžia. Navyše, tieto plienky obsahujú 3 druhy rastlinných olejov (jojoba, ryžový a olivový olej) s hydratačnými, vyživovými a protizápalovými účinkami, a teda sú prínosné pre ochranu pokožky. Dokonca neobsahujú bielidlá, ftaláty alebo často používané parfumácie, ktoré majú zakryť chemický pôvod vyrobenej plienky a pozostatky výrobného procesu.

Ideálna a cenovo dostupná kombinácia

Odborníci odporúčajú plienky Moony Natural v kombinácii s vlhčenými utierkami WaterWipes ako  skvelými pomocníkmi, ako prispieť k prevencii a aj liečbe dermatitídy. Ich používanie je jednoduché a účinné rozhodnutie, ktoré môžeme urobiť pre naše deti, aby sme minimalizovali riziko výskytu dermatitídy a zároveň zabezpečili, že ich citlivá pokožka je vždy chránená a starostlivo ošetrená.

V prípade návštevy pediatra alebo detského kožného lekára si vyžiadajte vzorku Moony Natural, ktoré by Vám mohli poskytnúť skúsenosť a názor, že plienková dermatitída sa dá naozaj rýchlo a účinne prekonať. 

Moony v Sanatóriu KOCH Bratislava

"Spolupracujeme s Japonskeplienky.sk od roku 2017 a od začiatku sa môžeme spoľahnúť na kvalitu plienok Moony Air Fit/Natural, ktoré sú v kontakte s novorodencom od prvej chvíle príchodu na svet. Zároveň naše pacientky obdržia "balíček Koch", ktorého súčasťou sú aj vzorky Moony plienok s výraznou zľavou na nákup."

Ing. Peter Cupaník, MPH

Moony NATURAL u pediatrov

"Plienky Moony NATURAL odporúčam svojim pacientom pri liečbe a prevencii detskej dermatitídy. Moony NATURAL preukázateľne pomohli pri zmiernení a liečbe aj ťažších príznakov dermatitídy."

MUDr. Danica Jakubičková, NZZ Pediatrická ambulancia Nitra

"Zdravaplienka" - pilotný projekt v nemocniciach AGEL 

"Mamičky, ktoré privedú na svet bábätká na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Agel Levice, dostanú v rámci projektu Zdravá plienka darčekový balíček pre bábätko. Ako informuje Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, balíček obsahuje množstvo milých užitočných drobností, ktoré mamičky po pôrode určite ocenia."  (august / 2020)

Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK

Prázdny

01.

Organická bavlna.

Ako prvé plienky s vnútornou vrstvou obsahujúcou organickú bavlinu.

02.

Ultra.

Moony NATURAL sú ultra tenké a jemné na dotyk. Absorbujú veľký objem tekutiny po dobu 12hod. 

03.

Len oleje.

Moony NATURAL obsahujú 3 druhy rastlinných olejov pre upokojenie - jojoba, ryžový a olivový  olej.

04.

Hypoalergénne.

Moony NATURAL pomáhajú pri liečbe alebo predchádzaní kožných komplikáciií.

Partneri:

Prázdny
Prázdny
Prázdny

Importér: JAPAN III s.r.o.
- importér pre SR

Fakturačná adresa eshopu:  
JAPAN III s. r. o. , Teslova 15
821 02 Bratislava, Slovensko
Spoločnosť zapísaná v: Obchodný register Okresného súdu BA1, odd. Sro, vl.č.144277/B
IČO:52779688|DIČ:2121235083|
IČ DPH: SK2121235083 | Spoločnosť  je platca DPH.

KONTAKT:

  02/ 322 84 500
 info@japonskeplienky.sk
 www.japonskeplienky.sk

Prázdny

Napíšte nám!

Vaše otázky a pripomineky nám môžete zaslať na adresu info@japonskeplienky.sk alebo pomocou tohto kontaktného formulára.

Japonskeplienky.sk je obrazová ochranná známka zapísaná na Úrade priemyselného vlastníctva v SR. Všetky práva vyhradené.

IMPORTÉR: JAPAN III S.R.O.
- importér pre SR
 

Fakturačná adresa eshopu:

JAPAN III s. r. o., Teslova 15,
821 02 Bratislava, Slovensko
Spoločnosť zapísaná v: Obchodný register Okresného súdu BA1, odd. Sro, vl.č.144277/B
IČO:52779688|DIČ:2121235083| IČ DPH: SK2121235083 | Spoločnosť je platca DPH.

Napíšte nám! 

Vaše otázky a pripomineky nám môžete zaslať na adresu info@japonskeplienky.sk alebo pomocou tohto kontaktného formulára.

Vytvorené systémom Audience Toolkit.

Prázdny
Text...

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...